Spoštovani,
v petek, 20. septembra 2024, ob 9.30 uri
bo potekalo izobraževanje - predavanje:
Protetično vodena implantologija
in oblikovanje peri-implantatnih tkiv.
Kako doseči optimalno gingivalno cervikalno konturo
in naraven videz restavracij na implantatih?
Predavatelj: Matej Kuliš, dr.dent.med., spec.stom.protetike
|
Na izobraževanje se prijavite hitro in enostavno s pomočjo E-prijave,
na elektronski naslov info@prodent.si ali telefon številko: 01 5204 802.
|
Protetično vodena implantologija in
oblikovanje peri-implantatnih tkiv
Kdaj: petek, 20. september 2024, ob 9.30 uri Kje: Prodent DEMO Lab., Zvezna 2A, Ljubljana Predavatelj: Matej Kuliš, dr. dent. med., spec. stom. protetik
Št.udeležencev: do 10 Cena izobraževanja: 183 € (DDV VKLJUČEN)
|
VSEBINA
V zadnjem času je sprejeto, da merilo uspeha v implantologiji ni odvisno le od uspešne osteointegracije, temveč tudi od doseženega končnega estetskega izida, s katerim želimo doseči naraven videz in zdrava mehka tkiva. Trenutni trend se tako premika od zgolj nadomeščanja izgubljene funkcije v popolno obnovo, s katero želimo doseči naraven videz restavracij na implantatih.
Gingivalna kontura je ključnega pomena za končno estetiko in zdravje implantatno podprtih nadomestkov, izhodni profil mehkih tkiv pa bi moral posnemati profil zdravega naravnega zoba. V zadnjih letih se je veliko število člankov osredotočilo na pomen "roza estetike", kjer je večina avtorjev prišla do skupnega zaključka, da je zelo zahteven izziv zagotoviti, da ima gingiva okoli implantatno podprtih nadomestkov enako debelino in višino kot jo najdemo okoli naravnih zob.
Neposredno po izgubi zoba pride do neizogibne remodelacije mehkih in trdih tkiv, kar običajno vodi do izgube volumna ter deficitnega profila gingivalne konture. Obstajajo različne kirurške tehnike oz. postopki za reševanje problematike neizogibne izgube volumna alveolarnega grebena. Vendar pa, če želimo doseči optimalno gingivalno konturo, podobno naravnemu zobu pri implantatno podprtih nadomestkih, so potrebni dodatni rekonstruktivni posegi, ki vključujejo kombinacijo protetičnih in kirurških postopkov. Prav tako upravljanje kirurških in protetičnih postopkov predstavlja kompleksen in dostikrat nepredvidljiv izziv.
Cilj predavanja je torej ponuditi pregled, kako protetično voditi oblikovanje in celjenje periimplantatnih tkiv pri različnih protokolih vsaditve implantatov, da predvidljivo dosežemo optimalno vzpostavitev implantološkega suprakrestalnega kompleksa, kvaliteto peri- implantatnih mehkih tkiv in gingivalno konturo naravnega zoba.
UČNI CILJI
-
Izbira protetične komponente in izbira materiala ob upoštevanju biološkega odziva subgingivalnega dela mehkega tkiva ob implantatu
-
Protetično vodeno celjenje tkiva
-
Upravljanje mehkih tkiv okoli vsadkov s protetičnega vidika za doseganje optimalne gingivalne konture in kvalitete peri-implantatnih tkiv
-
Anatomski oblikovalci dlesni ter upravljanje z peri-implantantnimi mehkimi tkivi
-
Vezivno tkivni presadki in augmentacija mehkih tkiv okoli implantatov
-
Klinični pomen kakovosti periimplantatnega mehkega tkiva, širina keratinizirane gingive
-
Vodena regeneracija kosti in dograditev alveolarnega grebena
PROGRAM
09.30 - 11.00
|
Teoretični del I.:
Protetično vodeno oblikovanje tkiv Uvod, implantološki suprakrestalni kompleks, dizajn izhodnega profila protetičnega nadomestka, "connect" sistem, izbira materiala, imediatna in odložena implantacija.
|
11.00 - 11.15
|
Odmor
|
11.15 - 12.15
|
Teoretični del II.:
Protetično vodena implantologija in oblikovanje tkiv Klinični primeri, upravljanje mehkih tkiv okoli implanatov s protetičnega stališča, prezervacija alveolarnega grebena, rekonstrukcija alveolarnega grebena po metodi GBR, augmentacija mehkih tkiv, pomen keratinizirane gingive.
|
12.15 - 13.00
|
Odmor
|
13.00 - 14.30
|
Delo na modelih, I.del
|
14.30 - 14.45
|
Odmor
|
15.45 - 16.30
|
Delo na modelih, II.del
|
PREDAVATELJ
Matej Kuliš je študij stomatologije je zaključil na Stomatološki fakulteti Univerze v Zagrebu leta 2013. Leta 2015 je pričel s specializacijo iz stomatološke protetike na Univerzitetni kliniki v Zagrebu, KBC Zagreb ter leta 2018 pridobil naziv specialista stomatološke protetike. Pri kliničnem delu se ukvarja predvsem z implantologijo, implantoprotetiko, rekonstrukcijo obrabljenih zob, ter sodobnimi načeli predprotetične priprave in preparacij zob.
Velik povdarek daje na protetično upravljanje z mehkimi tkivi, ki je tudi glavna tema njegovih predavanj in delavnic. Sodeluje kot mnenjski vodja z mednarodnimi podjetji 3M ESPE, Bego implant systems, Komet, VPI Innovato Cervico, MIS implants. Je avtor in soavtor nekaj strokovnih člankov. Aktivno predava na kongresih doma in v tujini. Od leta 2023 sodeluje kot zunanji klinični ekspert za New York Universty College of dentistry v sklopu LINHART CONTINUING DENTAL EDUCATION PROGRAM. Klinično delo opravlja v zasebni ambulanti v Ljubljani.
|